1 rocznica powstania Rady Rycerzy Kolumba

2 lutego 2016

ban21

W niedzielę 31 stycznia podczas Mszy Świętej o godz. 12.00, mogliśmy uczestniczyć w uroczystości Pierwszej Rocznicy założenia Rady Rycerzy Kolumba im. bł. ks. Józefa Pawłowskiego w naszej parafii. Dziękowaliśmy Bogu za wszelkie dobro jakie zostało wypracowane w naszej parafii przez Rycerzy w minionym roku, modląc się jednocześnie o Boże błogosławieństwo, obfitość łask i światło Ducha Świętego dla wszystkich Rycerzy i ich rodzin. Rycerze Kolumba to grupa złożona z mężczyzn oddanych służbie Kościołowi której zadaniem jest pogłębianie swojej wiary, pomoc w inicjatywach duszpasterskich i materialnych w parafii oraz wspólnym działaniu i wzajemnym wspieraniu się. Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby zasilić grono tej wspólnoty o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.

Zaangażowanie społeczne, w duchu wartości chrześcijańskich, jest wyróżniająca cechą Rycerzy Kolumba, którzy swoje talenty i czas poświęcają służbie kościołowi, lokalnej wspólnocie, rodzinie, młodzieży i braciom rycerzom. Wspierają też powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

Rada Rycerzy Kolumba nr 16101 im. bł. ks. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie ustanowiona została 7 lutego 2015 roku. Wprowadzenie przeprowadził Delegat Rejonowy Dariusz Wolniak wraz z Kustoszem Romanem Hawliczkiem. Insygnia wręczał Ksiądz Biskup Ordynariusz Diecezji Kieleckiej Jan Piotrowski.

Vivat Jezus!

Fotorelacja: