Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Chrztu Pańskiego /10.01.2016r./

9 stycznia 2016

Dzisiejszą niedzielą kończymy Okres Bożego Narodzenia i rozpoczynamy Czas Zwykły roku kościelnego.

Składamy podziękowanie Rycerzom Kolumba, księżom wikariuszom, katechetom, młodzieży gimnazjalnej z ZPO nr 2, scholi dziecięcej i młodzieżowej, p. Mieczysławowi Królowi, ministrantom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pochodu Trzech Króli oraz wzięli w nim udział. Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej oraz filmowej z tego wydarzenia na naszej internetowej stronie parafialnej. Na stronie jest dostępna również relacja filmowa z występu dzieci z naszej scholi dziecięcej „Boże echo” w Kielcach.

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie dla Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich do naszej kaplicy o godz. 16.00 na koncert kolęd w wykonaniu: scholi dziecięcej, scholi młodzieżowej oraz chóru „Niezastąpieni”. Różnorodny repertuar kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych niech będzie dla nas zachętą do licznego uczestnictwa w koncercie.

Ks. proboszcz składa podziękowanie za ofiary złożone w minioną niedzielę na pokrycie kościoła w wysokości 5120 zł.

Nasza parafialna Caritas z okazji świąt Bożego Narodzenia przygotowała paczki dla potrzebujących. Znalazły się w nich produkty zgromadzone w niedzielę 29 listopada i zakupione dzięki zgromadzonym ofiarom. Caritas wydała 45 paczek dla dzieci z okazji Świętego Mikołaja i 67 paczek dla rodzin potrzebujących. Wszystkim, którzy wspomogli to dzieło składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Do dzisiejszego numeru „Gościa niedzielnego” dołączona jest płyta CD z filmem o św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. Dzieci zachęcamy do nabycia „Małego Gościa Niedzielnego” z niespodzianką.

Zarząd OSP we Włoszczowie informuje , że w dniu jutrzejszym od godz. 13.00 na placu OSP przy ul. Sienkiewicza 43 będą wydawane jabłka dla mieszkańców.