Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedzieli Zwykłej /24.01.2016r./

21 stycznia 2016

W najbliższą niedzielę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w pierwszą rocznicę powstania Rycerzy Kolumba w naszej parafii. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich Rycerzy i ich rodziny. Będziemy dziękować Bogu za wszelkie dobro jakie zostało wypracowane w naszej parafii przez Rycerzy w minionym roku, modląc się jednocześnie o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla Rycerzy i ich rodzin. Pragniemy przypomnieć, że Rycerze Kolumba to grupa złożona z mężczyzn oddanych służbie Kościołowi której zadaniem jest pogłębianie swojej wiary, pomoc w inicjatywach duszpasterskich i materialnych w parafii oraz wspólnym działaniu i wzajemnym wspieraniu się. 25 stycznia t.j. w najbliższy piątek nastąpi przyjęcie kolejnych kandydatów w szeregi Rycerstwa. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.

Referat Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Diecezji Kieleckiej zaprasza w najbliższą środę o godz. 18.00 na spotkanie dla ludzi biznesu, które odbędzie się w Kielcach w Centrum Duszpasterstwa przy kościele akademickim na ul. Wesołej 54. Spotkania będą się odbywać cyklicznie w każdą ostatnią środę miesiąca.

Wszystkich, którzy uczestniczyli a zwłaszcza tych, którym nie dane było uczestniczyć w Koncercie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w minioną niedzielę w naszej kaplicy zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z Koncertu, która znajduje się na naszej internetowej stronie parafialnej.

W minionym tygodniu za sumę 17 tys. 500 zł. zostało zakupione i przywiezione  drzewo na rusztowanie do pokrycia wieży kościoła.

Ks. Proboszcz składa podziękowanie K.R. nr IV im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus za ofiarę  w wysokości 1 tys. zł. na budowę kościoła oraz Kołu Przyjaciół Radia Maryja za ofiarę w wysokości 600 zł.

W dniach 2 – 14 lipca planowana jest pielgrzymka do Maroka. Jej program był rozpowszechniany w minionych miesiącach oraz jest dostępny na naszej internetowej stronie parafialnej. Zapisów na pielgrzymkę należy dokonywać w zakrystii do połowy lutego. W najbliższym czasie zostanie podany program pielgrzymek autokarowych zaplanowanych na obecny rok.