Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedzieli Wielkiego Postu /21.02.2016r./

20 lutego 2016

Witamy w naszej wspólnocie diakona Bartosza Michtę pochodzącego z parafii św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Diakon Bartosz poprzez doświadczenie duszpasterskie, które będzie  zdobywał w naszej parafii pragnie jak najlepiej przygotować się do służby Chrystusowi i Kościołowi. Życzymy mu by wśród nas czuł się dobrze i by czas spędzony w naszej parafii zaowocował zdobytym doświadczeniem i umocnieniem na ostatnim etapie przygotowania do kapłaństwa. Ze swej strony otoczmy go naszą życzliwością i modlitwą.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Rozważanie Męki Pańskiej to najskuteczniejsza i najkrótsza droga prowadząca do skruchy naszego serca i nawrócenia którym ma zaowocować 40 – dniowy Post.

W tym roku planowane są w naszej parafii dwie pielgrzymki zagraniczne związane z przeżywanym rokiem duszpasterskim oraz naszym życiem parafialnym. Pierwsza z nich organizowana w dniach 25 czerwca – 1 lipca to pielgrzymka dziękczynna na obdarzenie naszego kościoła tytułem Sanktuarium. Jadąc w kierunku Austrii zatrzymamy się z jednodniową wizytą w Czechach a następnie zwiedzimy wiele ciekawych i malowniczo położonych miejsc na  szalkach alpejskich Austrii i Szwajcarii w tym Salzburg i Zurich. Najważniejszą częścią pielgrzymki będzie wizyta w Dachau na południu Niemiec, miejscu męczeńskiej śmierci naszego Patrona bł. ks. J. Pawłowskiego i 108 Męczenników. Nawiedzimy również pobliskie Monachium i zamki Bawarii. Druga pielgrzymka do Rzymu i Włoch organizowana w dniach 08 – 16 września z racji Roku Miłosierdzia. Jej centrum stanowi przejście przez Drzwi Święte w Bazylice św. Piotra połączone z otrzymaniem odpustu oraz  udział w specjalnej audiencji Ojca Świętego Franciszka. W programie również zwiedzanie Rzymu i południowej części Włoch z wizytą u Ojca Pio w San Giovanni Rotondo, nawiedzenie Sanktuarium Michała Archanioła, wizyta w Neapolu, na Wezuwiuszu oraz w Sorento. Szczegółowy program i koszt pielgrzymek znajduje się na naszej internetowej stronie parafialnej w zakładce „pielgrzymki” oraz jest do nabycia w formie papierowej w zakrystii.