„Bierzcie i jedzcie,
bierzcie i pijcie…”

Wielki Czwartek

25 marca 2016

ban30

Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy obchody tegorocznego Świętego Triduum Paschalnego.
Wraz z hymnem Chwała na wysokości Bogu zamilkły organy. Razem z apostołami i naszym Panem i Mistrzem w parafialnym wieczerniku zasiedliśmy do eucharystycznego stołu, by sprawować Pamiątkę Pana i dziękować za dwa wielkie sakramenty: Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego tradycyjnie Ciemnicą. Podczas liturgii, tak jak Jezus umył nogi uczniom, Ksiądz Proboszcz umył dwunastu Rycerzom Kolumba.

Po Eucharystii, przedstawiciele naszej parafii – Ministranci, Dzieci z naszej parafii, Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, Schola Młodzieżowa, Koła Różańcowe, Apostolat Maryjny, Rycerze Kolumba i Domowy Kościół – złożyli życzenia kapłanom posługującym w naszej parafii.

Obchody Wielkiego Piątku rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 16.00, następnie o 17.00 rozpoczniemy Liturgię, w której będziemy rozważać mękę naszego Zbawiciela i adorować Drzewo Krzyża. Po zakończonej Liturgii rozpocznie się adoracja Chrystusa w Grobie, która będzie trwała do sobotniej Liturgii Wigilii Paschalnej.

Fotorelacja: