Cud przemiany serc – miłość nieprzyjaciół. Nabożeństwo Fatimskie

19 września 2018


W czwartek 13 września, tradycyjnie o godz. 20.00 zgromadziliśmy się na rozważanie orędzia Fatimskiej Pani.
Ks. Proboszcz w zachęcie do udziału we wspólnej modlitwie zawierzył Maryi, dzieci oraz młodzież naszej parafii, którzy rozpoczęli naukę w szkołach, a także prace prowadzone przy budowie naszego Kościoła. Mszy św. przewodniczył ks. mgr  Karol Stawowczyk pochodzący z naszej parafii, a obecnie duszpasterzujący w par. bł. Jerzego Matulewicza, biskupa, w Kielcach.  Wierni wsłuchiwali się w słowa o miłości nieprzyjaciół. Ks. Karol zachęcał do odmawiania „nowenny pompejańskiej”. Mówił, że spektakularna zmiana zaczyna się od różańca tam, gdzie jest otwarcie na łaskę, ponieważ relacja do Boga uczy nas miłości, która wszystko znosi i wszystko przetrzyma. Po Eucharystii wyruszyła procesja. W eter niosła się modlitwa z rozważaniem tajemnic światła i piękno maryjnych pieśni śpiewanych wspólnie przez wszystkich uczestników. Na zakończenie ks. Karol udzielił zebranym Bożego błogosławieństwa. W październiku ostatnie spotkanie w tym roku. Do miłego  zobaczenia.