Dzień Papieski – kremówki wadowickie /8/15. X. 2017r./

16 października 2017

Przeżywany po raz siedemnasty Dzień Papieski był okazją do pochylenia się nad życiem nauczaniem i drogą do świętości Św. Jana Pawła II. Po raz kolejny mieliśmy też okazję by wesprzeć żywy pomnik Jego życia i nauczania – Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Mamy w pamięci słowa Św. Jana Pawła II wypowiedziane na polskiej ziemi w czasie pielgrzymek do Ojczyzny w tym te wypowiedziane w Wadowicach w 1999r. ” Po maturze chodziliśmy na kremówki”.  Słowa te dały początek zainteresowania wadowickimi kremówkami. W minioną niedzielę Rycerze Kolumba oraz dzieci z PDMD rozprowadzali kremówki , które o świcie dotarły z Wadowic. Cieszyły się dużym zainteresowaniem a dochód z ich sprzedaży zasilił  fundusz zakupu sztandaru przez Rycerzy Kolumba oraz adopcję serca podjętą przez dzieci z PDMD. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli te cele.