DZIEŃ PAPIESKI w naszej parafii /14.10.2018r./

14 października 2018


Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. Aspekt charytatywny tego dnia to przykościelna i publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.Podopieczni Fundacji są nazywani mianem „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka. W naszej wspólnocie oprócz wsparcia fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” poprzez sprzedaż kremówek , które wczesnym rankiem dotarły z Wadowic postanowiliśmy wesprzeć nasze włoszczowskie Hospicjum. To wspólna inicjatywa Rycerzy Kolumba i dzieci z PDMD naszej parafii. Wsparcie naszego włoszczowskiego Hospicjum to pochylenie się nad ludźmi chorymi. Św. Jan Paweł II czynił to wielokrotnie i tego nas uczył.