Kolędnicy Misyjni

28 grudnia 2016

Kolędowanie w okresie świąt Bożego Narodzenia było w Polsce powszechnym zwyczajem. Zaś misyjny wymiar kolędowania ma w Polsce już ponad czterdziestoletnią tradycję.

W naszej parafii – tak jak co roku – w drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o 10:30, nastąpiło uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych. W tym dniu, w godzinach popołudniowych, mali kolędnicy podzieleni na dwie grupy, w pięknych strojach kolędniczych, wyruszyli (pod opieką dorosłych opiekunów) do domów naszej parafii.

Głosili ludziom Dobrą Nowinę o Zbawicielu, zwracając również uwagę na temat trudnej sytuacji dzieci w Tajlandii.
Wielu mieszkańców naszej parafii bardzo ciepło i serdecznie ich przyjęła. Okazywali radość ze wspólnego kolędowania, a także zrozumienie dla głównego przesłania naszej kolędy – pomocy dzieciom z Tajlandii.
Na pamiątkę swojej wizyty dzieci z PDMD obdarowywali mieszkańców symboliczną pamiątką z kolędowania w postaci gwiazdy wpisanej w kwiat. Jest to gwiazda nadziei i wdzięczności. Nawiązuje do Betlejemskiej Gwiazdy, która prowadziła Mędrców ze Wschodu do Zbawiciela. Oni jej zawierzyli i ujrzeli spełnienie Bożych obietnic. Radość chrześcijańska, jeśli jest prawdziwa, staje się darem dla innych.

Stąd też misyjny wymiar kolędy wyraża się również w zebranych ofiarach. Przez te ofiary, wszyscy którzy przyjęli kolędników misyjnych, włączyli się w konkretną pomoc, przewidzianą przez projekt kolędniczy PDMD – Dzieciom w Tajlandii.

Dziękujemy

Zobacz: Piszą o nas

Fotorelacja: