„Krzyż stał się bramą” – Pielgrzymka na Święty Krzyż

28 września 2018


W sobotę 22 września, grupa 18 osób wzięła udział w XIX Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym „Święty Krzyż 2018”. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa:KRZYŻ STAŁ SIĘ BRAMĄ. Do miejsca startu rajdu przyjechaliśmy ok. godz. 9.30. Po spełnieniu formalnych obowiązków zgłoszenia grupy i wspólnej modlitwie, wyruszyliśmy w drogę. Z Bielin przez Podłysicę i Hutę Szklaną dotarliśmy na Święty Krzyż. Pokonaliśmy dystans 12 kilometrów. [Należy pochwalić wspaniałą postawę troski o wszystkich pątników przez naszego alumna Alberta Piankę]. Piękno przyrody; sielski klimat mijanych wiosek; szeroko otwarte pasma widokowe, radośni i życzliwi ludzie, a w końcu wspólna modlitwa, pozwolą nam zapamiętać to wydarzenie jako dar i bezcenną zapłatę za czas wspólnej drogi. Zwieńczeniem trudu była adoracja przed relikwiami Krzyża Świętego i Eucharystia. W sposób szczególny dziękowaliśmy za dzieci i młodzież naszej parafii we wspomnienie 450 rocznicy narodzin dla nieba św. Stanisława Kostki. Niech Krzyż będzie naszą codzienną Bramą miłości, sprawiedliwości, prawdy i pokoju.

Uczestnicy Rajdu 2018

Zdjęcia autorstwa uczestników pielgrzymki oraz dzięki uprzejmości portalu PTTK Kielce