Ks. Proboszcz z Katechezą Misyjną w „Dwójce”

5 listopada 2016

banx7

W piątek, 28 października Szkołę Podstawową nr 2 we Włoszczowie odwiedził nasz Ksiądz Proboszcz – dawny Misjonarz w Kongo. W ten sposób uczniowie  szkoły obchodzili trwający w Kościele Tydzień Misyjny.

Ks. Proboszcz podzielił się swoim doświadczeniem wieloletniej pracy misjonarza w dalekim afrykańskim Kongo. Bardzo ciekawie opowiadał o codziennym życiu tamtejszych ludzi, o ich zwyczajach, pracy,i o ich trudnościach, takich jak choroby, głód, bieda, analfabetyzm. Ksiądz Proboszcz przedstawił życie afrykańskiego Kościoła i trudne zadanie misjonarzy, jakim jest głoszenie Ewangelii słowem, ale przede wszystkim czynem.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się opowieści o zwyczajnym życiu tamtejszych dzieci oraz o zwierzętach i roślinach buszu. Dzieci z ogromną ciekawością oglądały przywiezione przez Księdza Proboszcza oryginalne przedmioty takie jak: ogon i ząb słonia, skóra węża, stroje, rzeźby z kości słoniowej, naczynia i instrumenty. Ksiądz Proboszcz zaprezentował ponadto język ludzi żyjących w Kongo. Uczniowie mieli również niepowtarzalną okazję obejrzeć interesujący film przedstawiający życie naszego Księdza Misjonarza w tym niezwykłym kraju.

Dzieci podziękowały gościowi za niezapomniane spotkanie, ciesząc się, że mogły poznać prawdziwe życie misjonarza oraz życie swoich rówieśników w dalekim Kongo.

Urszula Robak – katechetka

Szersza relacja na stronie internetowej Urzędu Gminy Włoszczowa

Fotorelacja – fotograf ZPO nr 2 we Włoszczowie: