Nabożeństwo Fatimskie – moc modlitwy różańcowej

17 maja 2018

W niedzielę 13 maja, o godz. 20.00 uroczystą Mszą św. rozpoczęliśmy cykl nabożeństw fatimskich. Temu religijnemu wydarzeniu przewodniczył ks. dr Karol Zegan, który na co dzień pełni funkcję  dyrektora Referatu Katechetycznego Kurii w Kielcach. Do licznie zgromadzonych czcicieli Matki Bożej, ks. Karol mówił o pięknej drodze wiary Kościoła, przypomniał o miłosierdziu Boga i naszej miłości w codziennym życiu. Z wiarą i modlitwą po Komunii św. w asyście figury Pani Fatimskiej wyruszyła procesja różańcowa. Tradycyjnie śpiew i oprawa muzyczna, pod kierunkiem naszego Pana Mieczysława, wplatała w rozważania tajemnic z życia Jezusa i Maryi, pobożny klimat zawierzenia i radości. Na zakończenie procesji światła, ks. Karol udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa. Wkrótce następne spotkanie. Zapraszamy wszystkich, na to piękne nabożeństwo w kolejnych miesiącach. Najbliższe już 13 czerwca o godz. 20.00.

Alleluja i do przodu!