Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego / 21.04.2019 r./

20 kwietnia 2019


Składamy podziękowanie wszystkim, którzy poprzez swoje zaangażowanie i  pracę  zadbali o świąteczną  oprawę obchodów męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa w naszym sanktuarium. Wyrazy wdzięczności dla wszystkich, którzy przygotowali obchody Triduum Paschalnego i zadbali o czystość i wystrój kaplicy. Dziękujemy osobom, które pracowały przy wykonaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Strażakom z Woli Wiśniowej, grupie rekonstrukcji historycznej AK „Marcin”  za zaciągniętą wartę. Wszystkim grupom, które prowadziły adoracje, ofiarodawcom, którzy poprzez zakupione baranki Caritas i złożoną jałmużnę wielkopostną wsparli pomoc potrzebującym , osobom, które złożyły ofiary na świąteczny wystrój kaplicy i kwiaty do Grobu Pańskiego , darczyńcom, którzy poprzez złożone ofiary  i produkty żywnościowe w Wielką Sobotę pamiętali o potrzebujących , asyście liturgicznej i wszystkim uczestnikom adoracji przy Ciemnicy , Grobie Pańskim oraz Liturgii Wielkiego Tygodnia  za świadectwo wiary.

Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny przedłużymy naszą radość płynącą ze zmartwychwstania Chrystusa. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będzie przeznaczona na KUL. W tym dniu o godz. 15.00 zapraszamy do naszej kaplicy wszystkich, którzy w świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego pragną włączyć swoich bliskich zmarłych. Przyniesione lampiony zapalimy od Paschału symbolizującego Chrystusa Zmartwychwstałego i wraz z modlitwą zaniesiemy to wielkanocne światło na groby naszych bliskich z życzeniami by mieli udział z zmartwychwstaniu i życiu wiecznym.

Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy w której dane nam będzie przeżywać spotkania ze Zmartwychwstałym w słowie i przy łamaniu chleba.

Zachęcamy do nabycia w zakrystii świątecznego wydania prasy katolickiej. Polecamy również świąteczne wydanie „Posłańca Parafialnego” z życzeniami świątecznymi .

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego, które jest dziękczynieniem za dar Bożego Miłosierdzia oraz wezwaniem do praktykowania miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas. Na Mszę św. o godz. 17.00 oraz spotkanie zapraszamy rodziców młodzieży, która w maju przyjmie Sakrament Bierzmowania.

W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kościele Wnieb. NMP zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych , zmarłych i żyjących żołnierzy 27 i 74 Pułku Piechoty AK oraz innych formacji zbrojnych. Po Mszy św. uroczystości pod pomnikiem AK i Bch.

Zachęcamy do obejrzenia na naszej internetowej stronie parafialnej fotograficznej relacji z obchodów Triduum Paschalnego i Świąt w naszym sanktuarium.

Ks. proboszcz składa podziękowanie Zakładowi Pogrzebowemu Okręgliccy za ofiarę w wysokości 1200 zł. na prace przy kościele.

Starosta włoszczowski prosi o przekazanie informacji o dyżurze cytobusa Świętokrzyskiego Centrum Onkologii przy naszym szpitalu w dniu 26 kwietnia. Szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń.