ODPUST PARAFIALNY

18 czerwca 2017

Dziś w naszej parafii obchodzimy Odpust Parafialny oraz 75 rocznicę męczeńskiej śmierci patrona naszej parafii – bł. ks. Józefa Pawłowskiego. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00 przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Pasterz Diecezji Kieleckiej – ks. bp Jan Piotrowski. Ksiądz Biskup przypomniał w homilii sylwetkę naszego patrona i wartość jego męczeńskiej śmierci. Podczas uroczystości obecni byli księża z Dekanatu Włoszczowskiego oraz ks. Mirosław Cisowski – dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego Kurii Kieleckiej.  Na koniec Mszy Świętej odbyła się uroczysta procesja Eucharystyczna i poświęcenie obrazu bł. Józefa Pawłowskiego, którego autorem jest znany nam przede wszystkim z wykonania malatury w naszej kaplicy oraz obrazu w bocznym ołtarzu – artysta malarz p. Ireneusz Menes. Poświęcony obraz będzie w najbliższym czasie peregrynował po domach i mieszkaniach naszej parafii. Podczas Eucharystii zaśpiewał chór „Niezastąpieni” pod dyrekcją p. Mieczysława Króla.