Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Adwentu

27 listopada 2021
  1. Adwent, który dziś rozpoczęliśmy naznaczony jest oczekiwaniem i czuwaniem. Spotkanie z Panem przy końcu czasów oraz w noc Bożego Narodzenia ma nas napawać radością i nadzieją. Niech adwentowy czas będzie dla nas zapaleniem na nowo lamp naszej wiary, z którymi będziemy oczekiwać Pana, którego przyjście jest pewne. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach, które będą odprawiane: o godz. 6.00 oraz 17.00. Dzieci zapraszamy do uczestnictwa w popołudniowych Roratach. Druga Msza św. w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 17.45. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną w trzecią niedzielę Adwentu.
  2. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie Apostolatu Maryjnego. Pół godz. przed Mszą św. modlitwa różańcowa.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spotkanie Rycerzy Kolumba. W sobotę o godz. 6.00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z racji pierwszej soboty miesiąca.
  4. W piątek 3 grudnia o godz. 10.00 w kościele Wnieb. NMP zostanie odprawiona Msza św. w 37 rocznicę protestu w obronie krzyży w Zespole Szkół Zawodowych we Włoszczowie.
  5. W sobotę udajemy się na nocne czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd o godz. 18.00. Czuwanie zakończy się po Mszy św. ok. godz. 1.30. Zapisów na wyjazd można dokonywać w zakrystii do piątku.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiarą złożoną w tym dniu na tacę wesprzemy prace wykończeniowe kościoła. O godz. 7.30 Msza św. za dzieci za które modlą się rodzice z Koła Różańcowego św. Rodziny. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci klas III wraz z rodzicami. Dzieciom zostaną poświęcone i założone medaliki. Po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem.
  7. W zakrystii są do nabycia świece Caritas w dwóch wielkościach w cenie 10 i 20 zł. oraz kalendarze ścienne.
  8. Ks. Proboszcz składa podziękowanie za ofiary na prace w kościele: K.R. Św. Rodziny za ofiarę w wysokości 1 tys. zł., K.R. Rycerzy Kolumba za ofiarę w wysokości 1 tys. zł., za ofiarę złożoną przez Rycerzy z racji sprzedaży kremówek w wysokości 2 tys. zł.  oraz wszystkim, którzy wsparli ten cel w ostatnich dniach.