O)głoszenia duszpasterskie II Niedzieli Adwentu /05.12.2021r./

4 grudnia 2021

W środę będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. odprawiane będą o godz.: 6.00; 8.00; 16.00 i 18.00. Dzieci zapraszamy na Roraty o godz. 16.00.

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie dla Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Przyszła niedziela obchodzona jest w Liturgii jako Niedziela Gaudete – Niedziela Radości . Zewnętrznym znakiem adwentowej radości w Liturgii jest różowy kolor szat liturgicznych. Ta radość płynie z rychłego już przyjścia Pana. W tym dniu rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi sercanin ks. Łukasz Ogórek z Krakowa. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w „Posłańcu Parafialnym” . Osoby, które zamawiały intencje mszalne na dni rekolekcyjne prosimy o zwrócenie uwagi na zmianę godzin odprawianych Mszy św.

Jak co roku nasza Caritas Parafialna przygotowuje paczki świąteczne dla osób i rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Wszyscy możemy włączyć się w to dzieło miłosierdzia poprzez produkty żywnościowe składane do koszy wystawionych przy głównym wejściu. Zbiórka będzie trwała do niedzieli 19 grudnia włącznie.

W zakrystii są do nabycia kalendarze oraz świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Ks. proboszcz składa podziękowanie wszystkim, którzy złożyli ofiary na prace przy kościele w miesiącu listopadzie oraz w dniu dzisiejszym.

We wtorek 7 grudnia w godz. 9.00 – 13.00 w Hali Sportowej przy ul Wiśniowej 2 organizowana jest Mikołajkowa Akcja Honorowego Oddawania Krwi.