Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Adwentu /08.12.2019r./

7 grudnia 2019

Przypominamy, że do kosza wystawionego przy głównym wyjściu z kaplicy można składać produkty żywnościowe na przedświąteczna pomoc potrzebującym.

Ponieważ w tym roku uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypada w niedzielę z tej racji została ona przeniesiona na dzień jutrzejszy. Msze św. odprawiane będą o godz.: 6.00; 8.00; 16.00 i 18.00. Dzieci zapraszamy na roraty o godz. 16.00

Przyszła niedziela obchodzona jest w liturgii jako niedziela Gaudete – niedziela radości. Płynie ona z bliskiego przyjścia Pana. Zewnętrznym wyrazem tej radości jest różowy kolor szat w których w tym dniu sprawowana jest liturgia.

W najbliższą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Krzysztof Stroński z Łodzi. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w „Posłańcu Parafialnym”.

Ks. Proboszcz składa podziękowanie za ofiary na prace przy kościele: uczestnikom nocnego czuwania na Jasnej Górze za ofiarę w wysokości 500 zł. , Kołom Różańcowym rodziców modlących się za swoje dzieci : K.R. Św. Rodziny za ofiarę w wysokości 700 zł. oraz K.R. Św. Ojca Pio za ofiarę w wysokości 600 zł. oraz wszystkim, którzy złożyli ofiary na ten cel w ostatnich dniach.

Dyrekcja Zespołu Szkół Nr. 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na uroczysty apel z okazji 35 rocznicy strajku w obronie krzyży, który odbędzie się w najbliższy piątek 13 grudnia o godz. 11.45 w sali gimnastycznej szkoły

Pan organista Andrzej Stawczyk składa podziękowanie wszystkim , którzy go przyjęli z poświęconym opłatkiem na stół wigilijny. Wyrazy wdzięczności za ofiary złożone przy tej okazji, które są wynagrodzeniem za całoroczną posługę pana Andrzeja w naszej parafii. Osoby, które jeszcze nie nabyły opłatka mogą to uczynić w zakrystii.