Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Wielkanocy /23.04.2017r./

22 kwietnia 2017

Przypominamy, że dziś na Mszę św. o godz. 17.00 oraz spotkanie zapraszamy kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami.

W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia, odpowiadając na prośbę papieża Franciszka oraz biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego przy wyjściu z kaplicy można składać do puszek dobrowolne ofiary na pomoc ofiarom wojny w Syrii.

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia kończy Oktawę Wielkanocy. Do uroczystości Zesłania Ducha Świętego trwa Okres Wielkanocny.

Jutro uroczystość Św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W dniach 20- 21 maja /tj. sobota – niedziela/ organizowana jest z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do dwóch świątyń otwartych w minionym roku: Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie oraz świątyni Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu. Oprócz tego w programie pielgrzymki: wizyta na grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i zwiedzanie Jego muzeum z racji 70 rocznicy Jego urodzin, zwiedzanie toruńskiego rynku i muzeum produkcji toruńskich pierników oraz nawiedzenie miejsca męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Koszt wyjazdu wraz z noclegiem, biletami wstępu oraz śniadaniem i obiadem w drugi dzień pielgrzymki – 200 zł. Zapisów na wyjazd można dokonywać w zakrystii.

Przypominamy, że do końca kwietnia należy dokonać zapisu na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączony jest film zatytułowany „Zmartwychwstały”. Dzieciom polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” do którego dołączony jest plakat z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej. W tym roku będziemy obchodzić 100 – lecie objawień Matki Bożej w Fatimie.