Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Wielkiego Postu /12.03.2017r./

11 marca 2017

Zachęcamy, by rozważanie Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu połączyć z uczestnictwem we Mszy św., która jest bezkrwawą ofiarą Chrystusa złożoną na Golgocie i ponawianą w czasie każdej Eucharystii.

Dzieci, które pragną jeszcze włączyć się w tegoroczną jałmużnę wielkopostną mogą zaopatrzyć się w skarbonki Caritas w zakrystii. Dorośli swoją jałmużnę mogą złożyć do przygotowanej puszki w przedsionku kaplicy.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 we Włoszczowie prowadzi zapisy dzieci do klasy pierwszej oraz oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018. Zapisów można dokonywać w sekretariacie szkoły w godz. 7.00 – 15.30.

Systematycznie spłacamy dług zaciągnięty z racji pokrycia kościoła, a jednocześnie pragniemy podjąć prace przy jego wykończeniu. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace przy wykonaniu podłącza wodno – kanalizacyjnego do budynku kościoła. Koszt inwestycji to ponad 30 tys. zł. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy poprzez składane ofiary włączają się w to Boże dzieło .

W rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – 2 kwietnia 2017 r. o godz. 16.00, na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, zostanie zaprezentowany spektakl „Brat naszego Boga”, jako adaptacja dramatu Karola Wojtyły o św. bracie Albercie Chmielowskim. Bilety w cenie 60 i 80 zł. Jeśli będą chętni zorganizujemy wyjazd grupowy z naszej parafii.  Prosimy o zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.

Małżeństwa, które przeżywają kryzys, mają trudności w porozumieniu się, bądź osoby po rozwodzie zachęcamy do zainteresowania się Wspólnotą Trudnych Małżeństw – Sychar. Bliższe informacje na temat spotkań wspólnoty znajdują się na tablicy ogłoszeń.