Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Wielkiego Postu /17.03.2019r./

16 marca 2019

We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. odprawiane będą według porządku z dnia powszedniego.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami. Dzieciom zostaną poświęcone i wręczone książeczki.

Z inicjatywy Rycerzy Kolumba naszej diecezji organizowana jest zbiórka dla polaków mieszkających na Litwie. Przedmiotem zbiórki są książki w języku polskim , w szczególności: bajki dla dzieci , powieści dla młodzieży, poezja, książki religijne, publikacje naukowe. Preferowane są książki polskich autorów. Mile widziane są również polskie filmy oraz płyty z polską muzyką ludową, taneczną i religijną wykonywaną przez polskich artystów. Ważne by były to płyty oryginalne a nie przegrywane na komputerze. Zachęcamy do włączenia się do tej akcji, która potrwa do końca marca. Wymienione rzeczy można składać w zakrystii u pana Krzysztofa.

Ks. proboszcz składa podziękowanie Apostolatowi Maryjnemu za ofiarę w wysokości 500 zł. na prace wykończeniowe przy kościele.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej z ciekawymi artykułami na temat Wielkiego Postu oraz Misji. Dzieciom polecamy „Małego Gościa Niedzielnego”.