Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Adwentu /11.12.2016r./

10 grudnia 2016

We wtorek będziemy obchodzić kolejną rocznicę ogłoszenia stanu wojennego. W tym dniu naszą modlitwą ogarniemy naszą Ojczyznę oraz wszystkie ofiary stanu wojennego.

W piątek o godz. 18.00 wyjazd na diecezjalne spotkanie Grup Margaretkowych w Imbramowicach. Zapisów na wyjazd można jeszcze dokonywać w zakrystii.

W piątek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, która jest bezpośrednim przygotowaniem do tajemnicy Bożego Narodzenia. Nowenna będzie śpiewana na roratach o godz. 6.00.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Janusz Stach kapelan sióstr Norbertanek przy sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach.

W najbliższą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. dziękczynna na zakończenie sezonu piłkarskiego Parafialnego Uczniowskiego Zespołu Deko.

Ks. Proboszcz składa podziękowanie za ofiary na dach kościoła: za ofiarę złożoną w minioną niedzielę na tacę w wysokości 5420 zł.; Kołu Różańcowemu św. Józefa Robotnika z parafii Wniebowzięcia NMP za ofiarę – 1000 zł. oraz uczestnikom czuwania na Jasnej Górze /z busa/ za ofiarę – 180 zł.

Przypominamy, że w zakrystii i w sklepiku można nabywać świece Caritas; w sklepiku są do nabycia wykonanie ręcznie ozdoby choinkowe.

Do koszy wystawionych przy głównym wyjściu można składać produkty żywnościowe z których zostaną przygotowane paczki świąteczne dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Pan organista Andrzej Stawczyk składa podziękowanie za życzliwe przyjęcie go z opłatkiem wigilijnym oraz za ofiary złożone przy tej okazji. Wszyscy, którzy pragną jeszcze nabyć poświęcone opłatki mogą to uczynić
w zakrystii.

Ofiary które złożymy w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na sfinansowanie sezonu grzewczego w naszej kaplicy, który kosztuje nas ok. 9 tys. zł.

Zachęcamy do obejrzenia na naszej internetowej stronie koncertu „Uwielbiajmy Miłosiernego” w wykonaniu naszych scholii: dziecięcej i młodzieżowej w Domu Kultury oraz relacji z wizyty św. Mikołaja w naszej kaplicy zorganizowanej przez Rycerzy Kolumba.