Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Wielkanocy /26.04.2020r./

25 kwietnia 2020

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Ma on na celu przypomnienie nam, że Biblia jest Słowem Boga do człowieka ,  jest nauczycielką życia chrześcijańskiego oraz przewodniczką po drogach codzienności. Ten tydzień skłania również do postawienia sobie pytania : jak często biorę Biblię do ręki by ją czytać?

W piątek rozpoczniemy miesiąc maj, który w naszej tradycji jest miesiącem maryjnym. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie majowym, które będzie odprawiane : w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00; w niedzielę o godz. 16.30. Druga Msza św. w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 17.50. Zachęcamy do kultywowania pięknego zwyczaju gromadzenia się na majówki przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach.

W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30. Po nabożeństwie majowym adoracja Najświętszego Sakramentu, której będzie przewodniczyć V Koło Różańcowe. Nie będzie wizyty u chorych. W tym dniu ks. biskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Ponieważ uroczystość NMP Królowej Polski przypada w tym roku w niedzielę została ona przeniesiona na sobotę 2 maja. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w/g porządku niedzielnego. W pierwszej wersji kalendarza liturgicznego uroczystość miała być przeniesiona na 4 maja , intencje zamawiane na ten dzień zostały wpisane w/g porządku niedzielnego. Osoby, które zamawiały intencje na poniedziałek 4 maja prosimy o zwrócenie uwagi, że część z nich została przeniesiona na sobotę.

W sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z racji I soboty miesiąca.

W przyszłą niedzielę na Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiarą złożoną na tacę bądź wpłatą na konto parafialne wesprzemy prace przy wykańczaniu kościoła. W tym tygodniu rozpocznie się montaż rusztowania. Składamy podziękowanie alumnom naszej parafii za prace przy przygotowaniu wnętrza kościoła do malowania.