Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Wielkiego Postu /15.03.2020r./

14 marca 2020

Ze względu na zaistniałą sytuację ks. Marek Niedźwiecki z Ukrainy, który w dniu dzisiejszym miał wśród nas głosić Słowo Boże i zbierać ofiary na swoją pracę misyjną przybędzie do nas w innym terminie.

Ks. proboszcz składa podziękowanie uczestnikom pielgrzymki do Ziemi Św. za ofiarę na prace przy kościele w wysokości 900 zł.

W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. odprawiane będą w/g porządku z dnia powszedniego.

Najbliższa IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest w liturgii Niedzielą Laetare. Jest ona zwiastunem paschalnej radości a jej zewnętrznym znakiem jest różowy kolor szat w których sprawowana jest liturgia.

W związku z panującą pandemią pragniemy przekazać następujące informacje: odwołane są rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które miały się rozpocząć w najbliższą niedzielę, spotkania wszystkich grup działających przy parafii, nieczynna będzie do odwołania kancelaria parafialna, prosimy by nie korzystać z kropielnicy przy wejściu do kaplicy oraz nie całować krzyży, figur i wizerunków. Osoby, które korzystają z Sakramentu Pokuty w naszej kaplicy informujemy, że konfesjonały zabezpieczone są folią ochronną. Prosimy by powstrzymać się od ucałowania stuły. Jeśli nie będzie nowych wytycznych, w najbliższych dniach odprawiane będą wszystkie Msze św. w niedziele, w dni powszednie oraz nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Niech w trosce i podejmowanych staraniach o zdrowie i uniknięcie choroby towarzyszą nam przede wszystkim: wiara w Bożą Opatrzność i modlitwa, która jest ufnym powierzeniem się Bogu , który jako Jedyny może nas bezpiecznie przeprowadzić przez to trudne doświadczenie. W tej intencji na zakończenie Mszy św. śpiewamy wspólnie Suplikacje.