Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Wielkiego Postu /19.03.2017r./

18 marca 2017

Od najbliższej niedzieli rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Michał Olejarczyk prefekt WSD w Kielcach. Szczegółowy program rekolekcji zostanie podany w przyszłą niedzielę.

Spowiedź wielkopostna będzie miała miejsce w sobotę przed Niedzielą Palmową – 8 kwietnia.

W dniu dzisiejszym w zakrystii należy zgłosić chęć wyjazdu do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach w dniu 2 kwietnia, na sztukę o Św. Bracie Albercie Chmielowskim „Brat naszego Boga”.

W najbliższą sobotę będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzoną w Kościele również jako Dzień Świętości Życia. Jest on okazją do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby, które pragną się jej podjąć proszone są o zgłoszenie się w tym dniu w zakrystii przed Mszą św. o godz. 17.00. Msze św. odprawiane będą według porządku z dnia powszedniego.

Przyszła, IV Niedziela Wielkiego Postu nosi w liturgii nazwę „Laetare”. Różowy kolor szat w których sprawowana jest w tym dniu liturgia, jest wyrazem paschalnej radości, która będzie zwieńczeniem czasu pokuty i umartwienia.

Przy wyjściu z kaplicy zarówno dziś jak i w najbliższe niedziele można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

W Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się konkurs palm. Palmy oceniane będą w dwóch kategoriach: wysokość oraz wrażenie artystyczne. W konkursie wezmą udział tylko palmy wykonane własnoręcznie.

W minionym tygodniu zostały zakończone prace przy doprowadzeniu wody do budynku kościoła.

Dzieci zachęcamy do nabycia „Małego Gościa Niedzielnego”.