Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Wielkiego Postu /20.03.2022r./

20 marca 2022

W piątek będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania NMP, która jest zarazem obchodzona jako Dzień Świętości Życia. W tym dniu wiele osób rozpoczyna adopcję dziecka poczętego towarzysząc mu modlitwą do dnia narodzenia. Zachęcamy do włączenia się w tą szlachetną inicjatywę. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.30; 8.00; 16.00 i 18.00. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odprawiana po Mszy św. o godz. 16.00; Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 17.15; dla młodzieży o godz. 19.00.

Przyszła niedziela obchodzona jest w liturgii jako niedziela Laetare. Posiada ona akcent paschalnej radości a zewnętrznym jej znakiem jest różowy kolor szat liturgicznych.W najbliższą niedziele na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Dzieciom zostaną poświęcone modlitewniki. Po Mszy św. spotkanie formacyjno-organizacyjne dla rodziców.

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne Caritas. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc dzieciom z Ukrainy.

W Niedzielę Palmową z inicjatywy ks. Michała przed naszą kaplicą zorganizowany będzie kiermasz wykonanych własnoręcznie stroików na stół wielkanocny. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na nasze włoszczowskiego Hospicjum, które też możemy wspierać przez cały Wielki Post składając jałmużnę wielkopostną .