Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Wielkiego Postu /24.03.2019r./

22 marca 2019

Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona również jako Dzień Świętości Życia. Msze św. odprawiane będą według porządku z dnia powszedniego. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu duchowej adopcji dziecka poczętego.

Przyszła – IV niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę „Laetare” – niedziela radości. Jest ona zwiastunem wielkanocnej radości do której przygotowujemy się poprzez Wielki Post. W liturgii zewnętrznym wyrazem tej radości jest różowy kolor szat liturgicznych w których sprawowana jest Eucharystia. W tym dniu rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Dariusz Mroczek ze Zgromadzenia Księży Sercanów. Program rekolekcji znajduje się w dzisiejszym numerze „Posłańca Parafialnego” oraz na tablicy ogłoszeń i na naszej internetowej stronie.

Przypominamy o zbiórce literatury oraz muzyki i filmów polskich na rzecz polaków mieszkających na Litwie. Wymienione rzeczy należy składać w zakrystii u pana Krzysztofa. Zbiórka potrwa do końca marca.

Przy głównym wyjściu z kaplicy można składać jałmużnę wielkopostną , która będzie przeznaczona na wsparcie naszego włoszczowskiego Hospicjum.

Na stolikach przy wyjściu z kaplicy znajdują się książeczki o Bożym Miłosierdziu. Ich treścią jest geneza i znaczenie kultu Bożego Miłosierdzia. Prosimy je zabrać nieodpłatnie dla siebie i swoich bliskich.

Włoszczowskie Biuro Podróży Arim – Zbigniew Dragan ma kilka wolnych miejsc na wycieczkę do Bośni , Hercegowiny i Chorwacji w tym do Medjugorie. Bliższe informacje można uzyskać w zakrystii.

Wojewódzka Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Kielocach zwraca się z apelem o zaniechanie wypalania traw i pozostałości rolnych. Pełna treść apelu znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Szkoła Podstawowa nr. 2 we Włoszczowie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci można składać w wyznaczonym miejscu na placu szkoły przy ul. Różanej16 w dniach 25-29 marca.