Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Zwykłej /24.01.2021r./

23 stycznia 2021

W miniony czwartek w wieku 67 lat , w 42 roku kapłaństwa zmarł zarażony koronawirusem  proboszcz parafii Konieczno ks. kanonik Krzysztof Pawłowski. Jako kapłan naszego dekanatu przez wiele lat posługiwał w naszej parafii poprzez Sakrament Pokuty i udział w odpustach i uroczystościach parafialnych. Niech nasza modlitwa w jego intencji będzie wyrazem wdzięczności za jego kapłańską posługę i wyjedna mu dar życia wiecznego. Msza św. żałobna za zmarłego kapłana zostanie odprawiona we wtorek, w Koniecznie o godz. 12.00. Msza św. pogrzebowa, w środę o godz. 12.00 w Chmielniku, skąd pochodził i gdzie zostanie pochowany.

W zakrystii są do nabycia gromnice.

Z inicjatywy Referatu Katechetycznego Kieleckiej Kurii organizowana jest w naszej diecezji zbiórka na walkę o życie 24 –letniej Moniki Luty , córki jednej z katechetek naszej diecezji, która zmaga się z mukowiscydozą. Jako parafia pragniemy włączyć się w tę pomoc poprzez dobrowolne ofiary, które będą zbierane do puszek w najbliższą niedzielę.

 Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.