Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Zwykłej /26.01.2020r./

25 stycznia 2020

Jutro ministranci naszej parafii oraz grupa dzieci ze scholi dziecięcej wyjeżdżają  w góry. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy z racji wizyty duszpasterskiej swoimi ofiarami wsparli ten cel.

Przypominamy, że dziś o godz. 14.00 w Domu Kultury odbędzie się finał XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

W sobotę o godz. 6.30 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z racji I soboty miesiąca.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Maryja z Józefem przynoszą małego Jezusa do świątyni by dopełnić zwyczaju prawa i ofiarować swoje dziecko Bogu. Na Mszach św. błogosławieństwo świec zwanych gromnicami. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiarami złożonymi w tym dniu na tacę wesprzemy prace przy kościele. W tym dniu obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego w którym naszymi modlitwami wspieramy klasztory kontemplacyjne. W związku z tym adoracja Najświętszego Sakramentu będzie przeniesiona na drugą niedzielę miesiąca.

W święto Ofiarowania Pańskiego o godz. 11.30 chór „Niezastąpieni” zaprasza do naszego sanktuarium na koncert kolęd na zakończenie okresu kolędowania.

Osoby, które należą do Kół Różańcowych rodziców modlących się za swoje dzieci proszone są o zabranie z zakrystii tajemnic różańcowych na ten rok.