Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Adwentu /19.12.2021r./

18 grudnia 2021

W środę w godzinach rannych udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Odwiedzimy chorych, którzy zostaną zgłoszeni w zakrystii.

W piątek o godz. 24.00 naśladując betlejemskich pasterzy zgromadzimy się na Pasterce by przywitać „…Maleńkiego i Maryję Matkę Jego”.

W sobotę w Uroczystość Bożego Narodzenia razem z aniołami wyśpiewamy Bogu „chwała na wysokości” za dar Zbawiciela świata. Msze św. według porządku niedzielnego.

W niedzielę będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszach św. będziemy się modlić za nasze rodziny. Jak co roku ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na KUL.

W dni świąteczne kaplica będzie otwarta do wieczornej Mszy św. by umożliwić wizytę przy żłóbku.

Biorąc pod uwagę sytuację pandemiczną , w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, tegoroczne spotkania kolędowe podobnie jak w roku ubiegłym odbywać się będą w kaplicy. W poszczególne dni zapraszamy mieszkańców wiosek, ulic i bloków na wspólną Eucharystię i modlitwę w której będziemy wypraszać łaskę zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki na nadchodzący rok. Po spotkaniu kolędowym w kaplicy prosimy by domownicy pokropili wodą święconą swoje domy i mieszania na znak że zamieszkał wśród nich Chrystus. Czas kolędowy jest również okazją do złożenia ofiary na prace przy kościele oraz dla księży pracujących w parafii. Po minionych pracach wykończeniowych pozostało nam do spłacenia 300 tys. zł. W nadchodzącym roku chcemy również kontynuować prace. Ofiary będzie można składać przy okazji spotkań kolędowych w kaplicy bądź na konto parafialne z dopiskiem „kolęda”. Wykaz spotkań kolędowych dla całej parafii znajduje się w „Posłańcu Parafialnym”, na naszej stronie internetowej /poniżej/ oraz na tablicy ogłoszeń. Rodziny , które pragną przyjąć księdza w swoim domu lub mieszkaniu prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

Corocznym zwyczajem w drugi dzień świat dzieci z PDMD będą kolędować w domach i mieszkaniach naszej parafii przekazując radosną wieść o narodzeniu Pana Jezusa i przekazując orędzie misyjne. Zwracamy się z prośbą by rodziny , które zechcą przyjąć kolędników misyjnych zgłaszały swój adres w zakrystii.

Zachęcamy do nabycia podwójnego, świątecznego wydania „Posłańca Parafialnego” z życzeniami świątecznymi, wykazem spotkań kolędowych i ciekawymi artykułami o treści bożonarodzeniowej.

W zakrystii są do nabycia świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny.

Diecezjalny Dom Rekolekcyjny w Skorzeszycach organizuje ferie zimowe połączone z obozem narciarskim. Bliższe informacje znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń.

Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z kolędami w wykonaniu sióstr z Karmelu w Irlandii.