Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Adwentu /24.12.2017r./

23 grudnia 2017

Przypominamy, że dziś z racji Wigilii nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. O godz. 24.00 zgromadzimy się na Pasterce by razem z pasterzami z pól betlejemskim oddać cześć Nowonarodzonemu i wyśpiewać Bogu chwałę za Dar Niebios.

W pierwszy dzień Świąt dzielić będziemy radość z przyjścia na ziemię Zbawiciela Świata. W drugi dzień Świąt oddamy cześć Św. Szczepanowi, który swoją męczeńską śmiercią daje dowód miłości i wierności do końca Bogu, któremu służył. W tym dniu ofiarami złożonymi na tacę wesprzemy KUL oraz PAT. W dni świąteczne Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Kaplica otwarta będzie przez cały dzień do godz. 20.00 by umożliwić wizytę przy szopce .

W Oktawie Bożego Narodzenia: w środę czcimy św. Jana apostola i ewangelistę. Na Mszach Św. błogosławieństwo wina; w czwartek – Św. Młodzianków , dzieci pomordowane przez Heroda; w przyszłą niedzielę – Św. Rodzinę. Małżonków, którzy w tym szczególnym dniu pragną modlić się za swoje małżeństwa i rodziny przez wstawiennictwo Św. Rodziny oraz odnowić przyrzeczenia małżeńskie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00

W środę rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Porządek wizyty w całej parafii znajduje się: w dzisiejszym wydaniu „Posłańca Parafialnego”, na naszej internetowej stronie oraz na tablicy ogłoszeń. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na spłatę długu powstałego z racji tegorocznych prac przy budującym się kościele , który wynosi 226 tys. zł. Sprawozdanie z zakończonych oraz planowanych prac przy wykańczaniu kościoła zostanie przedstawione w pierwszą niedzielę stycznia. W czasie trwania kolędy sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać w godzinach dopołudniowych.

W najbliższą niedzielę na Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne w ostatni dzień mijającego roku. Nie będzie adoracji w pierwszą niedzielę stycznia.

W zakrystii można dokonać zapisu na wyjazd na „Betlejem w Kielcach” /20 stycznia/oraz do Koła Różańcowego rodziców modlących się za swoje dzieci /do utworzenia drugiego Koła brakuje jeszcze 8 osób/.