Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Wielkanocy /17.04.2016r./

16 kwietnia 2016

Przypominamy, że przed kaplicą młodzież oraz Rycerze Kolumba prowadzą kwestę na rzecz Hospicjum bł. Matki Teresy Kalkuty w Kielcach.

Rozpoczęty dziś Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele przypomina nam o wspólnej trosce by nie zabrakło robotników na żniwie Pańskim. W sposób szczególny polecajmy w modlitwie sprawę powołań z naszej parafii.

Wczoraj przyjęliśmy w naszym Sanktuarium obraz Św. Rodziny, który będzie wśród nas do soboty. Zachęcamy wszystkich do modlitwy przed obrazem w intencji naszych rodzin oraz we wszystkich intencjach, które pragniemy polecić Bogu przez wstawiennictwo Św. Rodziny.

Każdego dnia w godz. 16.00 – 17.00 modlitwa indywidualna. W godz. 18.00 – 19.00 adoracja przez poszczególne grupy. Porządek adoracji zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń, w „Posłańcu Parafialnym” oraz na naszej internetowej stronie parafialnej.

W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W najbliższą niedzielę należy dokonać opłaty autokarowej pielgrzymki do Gniezna, Biskupina, Lichenia i Kalisza zarówno w pierwszym jak i w drugim terminie.

Światowy Związek Żołnierzy AK we Włoszczowie zaprasza w przyszłą niedzielę na obchody  74 rocznicy przemiany Związku Walki Zbrojnej z Armię Krajową. Msza św. o godz. 12.00 w kościele Wniebowzięcia, a po Niej uroczystości pod pomnikiem Braterstwa Broni AK i BCh.

Ks. Proboszcz składa podziękowanie za ofiarę na pokrycie kościoła Grupom Margaretkowym, które wczoraj uczestniczyły w czuwaniu w Imbramowicach oraz Zakładowi Pogrzebowemu p. Wodzisławskiej za ofiarę w wysokości 800 zł. złożoną na ten cel.