Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Wielkiego Postu /14.03.2021/

13 marca 2021

W piątek będziemy obchodzić uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Św. Józef jest między innymi Patronem stolarzy. W tym dniu  o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych pracowników STOLBUD u . Zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy na Mszy św. oraz na Drodze Krzyżowej.

W najbliższą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii misje święte. Misje organizowane są raz na 10 lat. Tegoroczne misje przypadają w szczególnym czasie pandemii i obostrzeń z nią związanych. Pragniemy jednak powierzyć ufnie siebie, nasze rodziny i bliskich Panu Bogu i Matce Najświętszej. Mottem tegorocznych misji będą słowa „Bóg poszukuje człowieka, czeka na jego powrót, pragnie go ocalić i zbawić”. Misje połączone będą z nawiedzeniem relikwii dzieci fatimskich: Św. Franciszka i Św. Hiacynty. W czasie misji zawierzymy Niepokalanemu Sercu NMP całą naszą parafię. Przewodnikiem duchowym w tym świętym czasie będzie ks. Zdzisław Płuska ze Zgromadzenia Księży Sercanów. Zachęcamy do udziału w misjach, które są czasem danym nam od Boga. Program misji znajduje się w naszej gazetce parafialnej, na naszej internetowej stronie oraz na tablicy ogłoszeń. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie miała miejsce na zakończenie Misji, w sobotę – 27 marca.

W najbliższą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z rodzicami . Dzieciom zostaną poświęcone i wręczone książeczki.

W ostatnich dniach na wielu okolicznych cmentarzach dokonano aktów wandalizmu, kradnąc krzyże oraz wizerunki umieszczane na płytach nagrobnych, niszcząc przy tym pomniki i płyty. Policja zwraca się z prośbą o czujność i zwracanie uwagi na podejrzane osoby, które penetrują cmentarze. O wszelkich podejrzeniach prosimy informować pod nr 112.

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne – Caritas. Dochód z ich sprzedaży jak co roku jest przeznaczony na pomoc dzieciom i rodzinom będącym w trudnej sytuacji materialnej.