Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Wielkiego Postu /31.03.2019r./

30 marca 2019

Rozpoczęte dziś rekolekcje wielkopostne będą trwały do środy włącznie. Ich program znajduje się w „Posłańcu Parafialnym” , na naszej internetowej stronie oraz na tablicy ogłoszeń. Jutro na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy osoby starsze i chorych . Spowiedź od godz. 8.20. Dzieci zapraszamy na spotkania rekolekcyjne o godz. 15.00 w tym celu lekcje w szkole będą skrócone.

W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Po Drodze Krzyżowej adoracja Najświętszego Sakramentu której będzie przewodniczyć IV Koło Różańcowe. Rycerzy Kolumba zapraszamy na Mszę św. , Drogę Krzyżową i spotkanie. W godzinach rannych księża udadzą się z pierwszopiątkową a zarazem przedświąteczną wizytą do chorych . Chorych prosimy zgłaszać do czwartku w zakrystii.

W sobotę o godz. 6.30 zapraszamy na Msze św. oraz nabożeństwo dziewięciu pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca NMP.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiarami złożonymi w tym dniu na tacę wesprzemy prace wykończeniowe we wnętrzu kościoła.

Od wielu lat klerycy z Salezjańskiego Seminarium Duchownego w Krakowie przygotowują w Wielkim Poście misterium Męki Pańskiej. W przyszłą niedzielę organizowany jest z naszej parafii wyjazd na to misterium. Wyjazd nastąpi z parkingu przy kaplicy o godz. 13.00. Zapisów można dokonywać w zakrystii. Opłata w autokarze.

Przy wyjściu z kaplicy można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Przypominamy o wolnych miejscach na wyjazd do Chorwacji i Bośni w tym do Medjugorie. Bliższe informacje w zakrystii.

Zakupem baranków wielkanocnych Caritas wspieramy organizacje letnich wyjazdów dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Składamy podziękowanie wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i złożyli książki oraz płyty z muzyką i filmem dla polaków mieszkających na Litwie. Złożone rzeczy w najbliższych tygodniach zostaną przekazane adresatom .

Spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie miała miejsce w sobotę przed Niedzielą Palmową – 13 kwietnia.