Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Zwykłej /28.01.2018r./

26 stycznia 2018

Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 gościć będziemy Młodzieżową Orkiestrę z Domu Kultury we Włoszczowie. Po Mszy św. orkiestra wystąpi z krótkim koncertem kolęd i pastorałek.

O godz. 14.00 zapraszamy do Domu Kultury na XXV Świętokrzyski Przegląd Kolęd i Pastorałek. Relacje z Przeglądu będzie można również obejrzeć na żywo za pomocą przekazu internetowego.

 W piątek będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskie w polskiej tradycji nazywane świętem M.B. Gromnicznej. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.30; 8.00; 16.00 i 18.00. Na Mszach św. błogosławieństwo świec zwanych gromnicami. Na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Dzieci przychodzą ze świecami by odnowić swoje przyrzeczenia chrzcielne. Po Mszy św. spotkanie formacyjno-organizacyjne dla rodziców. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest jako Dzień Życia Konsekrowanego w którym modlitwą i złożoną ofiarą wspieramy klasztory kontemplacyjne.W tym dniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pół godz. przed każdą Mszą św. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, której będzie przewodniczyć II Koło Różańcowe. Do chorych księża udadzą się w sobotę w godz. rannych.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiarą złożoną na tacę wesprzemy budowę nowej świątyni. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace hydrauliczne przy wykonaniu instalacji wodno – kanalizacyjnej na zapleczu budującego się kościoła.

W sklepiku są do nabycia gromnice.