Ogłoszenia duszpasterskie IX Niedzieli Zwykłej /03.06.2018r./

2 czerwca 2018

Jutro o godz. 18.15 w sali przy kaplicy spotkanie uczestników pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela.

W środę o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie Apostolatu Maryjnego. Pół godz. przed Mszą św. modlitwa różańcowa. W tym dniu o godz. 18.30 spotkanie rodziców młodzieży , która za dwa tygodnie przyjmie Sakrament Bierzmowania.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała . O godz. 18.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie poszczególnych ołtarzy według porządku z Bożego Ciała. Zapraszamy do uczestnictwa w procesji poczty sztandarowe, asystę liturgiczną, dzieci oraz grupy parafialne. Po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

Trwają przygotowania do obchodów 50-lecia Sz.P. nr 2 we Włoszczowie. Przypadają one w 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej racji w ramach obchodów jubileuszowych organizowany jest bieg uliczny w którym mogą uczestniczyć zarówno dzieci jak i dorośli . Dla zwycięzców organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody. Szczegóły uczestnictwa w biegu oraz trasy są dostępne na tablicy ogłoszeń.

Ks. proboszcz składa podziękowanie K.R. nr VI z Podlipia za ofiarę w wysokości 1 tys. zł. oraz wszystkim, którzy złożyli ofiary na prace przy kościele w miesiącu maju oraz w dniu dzisiejszym. Trwają prace przy wykonywaniu instalacji elektrycznej.

Zachęcamy do obejrzenia na naszej internetowej stronie relacji fotograficznej z Mszy św. Prymicyjnej ks. Daniela oraz procesji Bożego Ciała.

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta we Włoszczowie przekazuje informacje , że w dniach od 6 do 8 czerwca w kościele Wnieb. NMP będzie obecna kopia cudownego obrazu Świętego Józefa z Sanktuarium Kaliskiego.

W przyszłą niedzielę w parafii Wnieb. NMP organizowany jest Marsz dla Życia i Rodziny.Program dostępny jest na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.