Ogłoszenia duszpasterskie IX Niedzieli Zwykłej /29.05.2016r./

28 maja 2016

W środę rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będzie odprawiane w tych samych godzinach co nabożeństwo majowe. W tym dniu o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie Apostolatu Maryjnego. 20 min. przed Mszą św. modlitwa różańcowa.

W czwartek o godz. 18.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy usytuowanych: przy os. AK oraz na ul. Bpa M. Jaworskiego. Prosimy o przygotowanie ołtarzy według porządku z Bożego Ciała. Przy tej okazji składamy podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w tym roku w przygotowanie ołtarzy. Mszy św. o Najświętszej Eucharystii będzie przewodniczył ks. Bartosz Michta, który w Wielkim Poście jako diakon odbywał praktykę w naszej parafii. Po procesji ks. Bartosz poświęci wianki z ziół i kwiatów oraz udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15. Po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, której będzie przewodniczyć VI Koło Różańcowe. W tym dniu naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Dzieło Misyjne Diecezji Kieleckiej. Na Msze św. o godz. 17.00 i spotkanie zapraszamy Rycerzy Kolumba.

Przypominamy, że do środy należy dokonać wpłaty zaliczki na pielgrzymkę do Włoch. Brak zaliczki jest jednoznaczny z rezygnacją z pielgrzymki.

W przyszłą niedzielę na Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiarą złożoną w tym dniu na tacę wesprzemy dodatkowo prace przy budowie kościoła.

Ks. Proboszcz składa podziękowanie wszystkim, którzy ofiarami złożonymi w maju wsparli dzieło budowy. Zatrzymanie prac przy pokryciu kościoła jest związane z brakiem blachy, która sprowadzana jest z Niemiec. Ponieważ ostatnia dostawa blachy, która miała również dotrzeć na naszą budowę została reklamowana z racji złej jakości kolejna dostawa planowana jest na koniec czerwca. Trwają jednocześnie prace przy wykonaniu schodów przy bocznych wejściach kościoła.

Msza św. z racji poświęcenie pól na ul.: Podzamcze, Wiejska, Partyzantów w intencji mieszkańców tych ulic będzie odprawiona w niedzielę /5 czerwca/ o godz. 9.00.

Zwracamy się z prośbą o składanie fantów u p. kościelnego Krzysztofa , które posłużą do zorganizowania loterii fantowej w czasie festynu dla dzieci który będzie miał miejsce w naszej parafii 19 czerwca.

W poniedziałek i wtorek w miejscu wyznaczonym na parkingu przy kaplicy odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Środki z recyclingu zużytych: komputerów, drukarek, telefonów, monitorów, kabli, sprzętu RTV i AGD posłużą do finansowania pomocy świadczonej przez organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W przyszłą niedzielę należy dokonać opłaty pielgrzymki do Dachau oraz alpejskie szlaki Austrii i Szwajcarii.