Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Chrystusa Króla /20.11.2016r./

19 listopada 2016

Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie wyraża serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w minioną niedzielę ofiarami na sumę 4501 zł. wsparli leczenie i rehabilitację absolwentki tejże szkoły.

We wtorek o godz. 17.00 w naszym sanktuarium zostanie odprawiona Msza św. w intencji chóru „Niezastąpieni”, scholi młodzieżowej i dziecięcej oraz panów organistów: Mieczysława i Andrzeja z racji wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej.

W najbliższą sobotę odbędzie się pielgrzymka Rycerzy Kolumba i ich rodzin na Jasną Górę. Będzie to dziękczynienie za 10 lat istnienia Rycerzy Kolumba w Polsce. Zapisów na wyjazd można dokonywać w zakrystii. Wyjazd o godz. 6.00.

W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas duchowego przygotowania na przyjście Chrystusa w noc Bożego Narodzenia oraz to, które dokona się przy końcu czasów. Niech dla każdego z nas będzie to czas powrotu na drogę, która prowadzi na spotkanie z Bogiem.

Jak co roku z 4 na 5 grudnia będziemy uczestniczyć w nocnym czuwaniu na Jasnej Górze. U stóp Matki Najświętszej złożymy nasze dziękczynienie za wszelkie łaski minionego roku. Jej matczynej opiece zawierzymy naszą parafię, dzieło budowy świątyni oraz nasze osobiste intencje modlitewne. Zapisów na wyjazd dokonujemy w zakrystii.

Z inicjatywy rodziców i uczniów  klasy 6 C Szkoły Podstawowej nr 2 wraz ze swoją wychowawczynią p. Bożeną Bąbą w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 będą sprzedawane ciasta własnego wypieku. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na kolejną operację Kacperka Cierpicy dziecka , które urodziło się z licznymi wadami i czeka na kolejną kosztowną operację.

Wczoraj w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach z udziałem Episkopatu Polski i wiernych z  Polski i zagranicy odbyła się Uroczystość Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Za chwilę odbędzie się proklamacja tego Aktu w naszej wspólnocie. Niech pamiątką tego wydarzenia będzie obrazek z modlitwą do Chrystusa Króla, który można zabrać przy wyjściu z kaplicy.