Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata /26.11.2017r./

25 listopada 2017

Dzisiejszą uroczystością kończymy rok kościelny . Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent, czas duchowego przygotowania na przyjście Chrystusa w noc Bożego Narodzenia ale również to, które się dokona przy końcu czasów.

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w drugą niedzielę Adwentu /10 grudnia/.

W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek miesiąca . Spowiedź od godz. 16.00 . Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszę św. i spotkanie zapraszamy Rycerzy Kolumba.

W najbliższą niedzielę po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiarą złożoną w tym dniu na tacę wesprzemy dzieło budowy kościoła. Obecnie kontynuowane są prace przy obkładaniu granitem schodów kościoła.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie wszystkich dzieci ze Św. Mikołajem. Przypominamy, że trwa akcja „dzieci- dzieciom”. Poprzez własnoręcznie wykonane stroiki i ozdoby choinkowe, które można przekazać pani katechetce w szkole, bądź przynieść do kaplicy dzieci mogą wspomóc dzieci z krajów misyjnych. Sprzedaż ozdób odbędzie się w niedzielę – 17 grudnia.

Jak co roku w okresie przedświątecznym chcemy pospieszyć z pomocą osobom i rodzinom potrzebującym. Przez dwa tygodnia przy głównym wyjściu z kaplicy ustawione będą kosze gdzie będzie można składać produkty żywnościowe z których Caritas parafialna przygotuje paczki.

W sklepiku są do nabycia kalendarze ścienne, oraz lampiony dla dzieci, które będą uczestniczyć w Roratach. Są również do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

W zakrystii można dokonać zapisu na nocne czuwanie na Jasnej Górze z 4 na 5 grudnia.

Ks. proboszcz składa podziękowanie rodzinom , które w ostatnich dniach złożyły ofiary na budowę kościoła z racji nawiedzenia obrazu naszego Patrona.