Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata /24.11.2019r./

23 listopada 2019

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przypada w ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa w noc Bożego Narodzenia oraz powtórne przyjście Pana, które dokona się przy końcu czasów.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiarą złożoną w tym dniu na tacę wesprzemy prace wykończeniowe przy budującym się kościele.

Jak co roku z 4 na 5 grudnia udajemy się na nocne czuwanie na Jasną Górę. Zapisów na wyjazd można dokonywać w zakrystii.

Ks. proboszcz składa podziękowanie za ofiary złożone w minioną niedzielę na ogrzewanie kaplicy w wysokości 5230 zł.

W najbliższą niedzielę o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pana organisty Andrzeja Stawczyka z racji jego imienin.

W związku z rozpoczętym sezonem grzewczym Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie kieruje za naszym pośrednictwem apel do mieszkańców o rozwagę i zachowanie bezpieczeństwa pożarowego podczas obsługi różnego rodzaju urządzeń grzewczych. Pełna treść apelu znajduje się w „Posłańcu Parafialnym” oraz na tablicy ogłoszeń.