Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Palmowej /14.04.2019r./

13 kwietnia 2019

Rozpoczęty dziś Wielki Tydzień wprowadza nas  w tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Droga, którą będziemy kroczyć za Chrystusem to droga naszego zbawienia. Niech udział w  zbawczych wydarzeniach będzie dziękczynieniem za dar odkupienia.

W Wielki Czwartek o godz. 18.00 zgromadzimy się wokół eucharystycznego stołu by uczestniczyć w  Tajemnicy Wieczernika. Po zakończonej liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy , gdzie będziemy Go adorować do godz. 24.00.

Wielki Piątek to jedyny dzień roku w którym Kościół nie sprawuje Eucharystii. W tym dniu staniemy pod Krzyżem Chrystusa by rozważać  mękę Zbawiciela. Od godz. 6.00 będzie trwała adoracja w Ciemnicy. O godz. 16.00 – Droga Krzyżowa ulicami miasta. Po Niej rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku, zakończona przeniesieniem Chrystusa do Grobu w którym będziemy Go adorować do Liturgii Wigilii Paschalnej. Ofiary złożone w tym dniu na tacę są przeznaczone na utrzymane obiektów sakralnych w Ziemi Świętej. Zachęcamy wszystkich do całonocnej adoracji. Porządek adoracji Chrystusa w Grobie przez wspólnoty,  grupy parafialne oraz mieszkańców poszczególnych ulic i wiosek znajduje się na tablicy ogłoszeń, w Posłańcu Parafialnym oraz na naszej internetowej stronie.  OSP z Woli Wiśniowej prosimy o zaciągnięcie straży przy Grobie Pańskim. Przypominamy, że w tym dniu każdego katolika obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wielka Sobota to dzień adoracji Chrystusa w grobie w oczekiwaniu na chwalebne zmartwychwstanie. Od godz. 8.00 do 14.00 co pół godziny poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Jak co roku przy tej okazji mamy możliwość podzielenia się z potrzebującymi składając ofiary pieniężne oraz produkty żywnościowe , które posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla najuboższych osób i rodzin z terenu naszego miasta. O godz. 19.00 zgromadzimy się przed kaplicą by obrzędem poświęcenia ognia rozpocząć Liturgię Wigilii Paschalnej. Prosimy o przyniesienie świec. W czasie liturgii zabrzmi wielkanocne Alleluja oznajmiające zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią. Po zakończonej Liturgii nie będzie już adoracji Chrystusa w Grobie.

Uroczysty obchód Świąt Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy o godz. 6.00 procesją rezurekcyjną i Mszą św.  Poranka Wielkanocnego .Do udziału w procesji zapraszamy w sposób szczególny asystę liturgiczną, poczty sztandarowe, wspólnoty i grupy parafialne, dzieci oraz strażaków.  Pozostałe Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00; 10.30; 12.00 i 17.00.

Ks. proboszcz składa podziękowanie Zakładowi Pogrzebowemu Wodzisławscy za ofiarę w wysokości 1 tys. zł. oraz wszystkim, którzy w miesiącu marcu i w minioną niedzielę swoimi ofiarami wsparli prace przy wykańczaniu kościoła.

Wszystkich zainteresowanych bezpłatnym badaniem wzroku odsyłamy do informacji na tablicy ogłoszeń.