Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Św. Rodziny /31.12.2017r./

30 grudnia 2017

Wyrażamy wdzięczność dla wszystkich , którzy pracowali przy wykonaniu szopki bożonarodzeniowej oraz zadbali o czystość i świąteczny wystrój kaplicy. Jednej z pań z naszej parafii dziękujemy za ręczne wykonanie bąbek, które przyozdobiły choinki znajdujące się przy ołtarzu a które są owocem wielomiesięcznej pracy.  Nadleśnictwu Włoszczowa dziękujemy za dostarczone choinki.

Jutro wkroczymy w Nowy Rok powierzając go Świętej Bożej Rodzicielce. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się modlić w intencji p. Mieczysława Króla w dniu jego imienin. Po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich, którzy wyrazili  chęć utworzenia Koła Różańcowego rodziców modlących się za swoje dzieci. Zapraszamy również tych, którzy nie są jeszcze zapisani a pragną dołączyć do tej pięknej inicjatywy.

W środę o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie Apostolatu Maryjnego. Pół godz. przed Mszą św. modlitwa różańcowa

W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie zapraszamy Rycerzy Kolumba. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, któremu będzie przewodniczyć I Koło Różańcowe. Z racji posługi sakramentalnej u chorych przed Świętami w I piątek stycznia wizyty księży nie będzie .

W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W osobach Mędrców ze Wschodu Chrystus objawia się narodom pogańskim ukazując, że Jego orędzie zbawienia adresowane jest do każdego człowieka . Msze św. według porządku z niedzieli. W tym dniu naszą modlitwą i ofiarą złożoną na tacę wspieramy misje. Po Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy, którą znaczymy drzwi naszych domów na znak , że przyjęliśmy nowonarodzonego Chrystusa. Prosimy by ustalić kto z domowników zabiera poświęcone kadzidło i kredę, gdyż w praktyce zabierają je wszyscy przez co część poświęconej kredy się marnuje a uczestnicy późniejszych Mszy św. są jej pozbawieni.   Podobnie jak w roku ubiegłym organizowany jest w naszym sanktuarium Pochód Trzech Króli. O godz. 11.30 prosimy naszych parafian i gości o formowanie orszaków : pierwszy-  przy końcu ul. Wschodniej;  drugi – przy krzyżu przy szkole im. Staszica; trzeci przy bl. nr. 25 na os. Brożka. Po przyjściu do kaplicy Trzej Królowie złożą hołd Nowonarodzonemu i wspólnie będziemy uczestniczyć we Mszy św. Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu. Dzieci , które będą uczestniczyć w pochodzie otrzymają pamiątkowe korony.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary złożone w tym dniu będą przeznaczone na finansowanie prac przy wykańczaniu kościoła. W tym dniu zostanie przedstawione sprawozdanie z tegorocznych prac oraz plany na przyszły rok.

Ks. proboszcz składa podziękowanie rodzinom, które w ostatnich dniach złożyły ofiary na budowę kościoła z racji nawiedzenia obrazu Patrona.