Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Trójcy Świętej /22.05.2016r./

21 maja 2016

Przypominamy, że dziś o godz. 15.00 poświęcenie pól we Włoszczowie i Woli Wiśniowej.

Jutro o godz. 10.30 w naszej kaplicy zostanie odprawiona Msza św. z okazji Światowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

W dniu jutrzejszym w parafii Wniebowzięcia NMP uroczystość odpustowa Matki Bożej Włoszczowskiej. Zgodnie z tradycją w tym dniu o godz. 15.00 w kościele Wniebowzięcia NMP zostanie odprawiona Msza św. z błogosławieństwem dzieci.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, dzień w który w sposób szczególny pragniemy wyznać naszą wiarę w Chrystusa eucharystycznego. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.30; 9.00, po zakończeniu procesji oraz o godz. 17.00. Nabożeństwo majowe o godz. 16.40.Procesja eucharystyczna, która wyruszy po Mszy św. o godz. 9.00 przejdzie tą samą trasą co w latach ubiegłych. Również przygotowanie ołtarzy według porządku z zeszłego roku. Prosimy o obecność na procesji pocztów sztandarowych, dzieci pierwszokomunijnych oraz dzieci, które w tym roku przeżywały rocznicę I Komunii św., poszczególne grupy, asystę liturgiczną oraz wszystkich, którzy pragną wyznać wiarę w obecność Boga pod postacią chleba. Zwracamy się z prośbą o zaangażowanie mieszkańców poszczególnych ulic w przygotowanie ołtarzy. Zadbajmy również  o wystrój okien naszych domów i mieszkań.

Uroczystość Bożego Ciała zapoczątkuje Oktawę w której każdego dnia po Mszy św. o godz. 17.00 procesja eucharystyczna wokół kaplicy.

W piątek przypada Dzień Matki, święto wdzięczności dla wszystkich matek za dar życia, wychowania i wszelkie otrzymane od nich dobro. W tym dniu o godz. 17.00 zapraszamy do naszej kaplicy na wspólną modlitwę wszystkie mamy oraz tych, którzy pragną je otoczyć swoją modlitwą. Szczególne życzenia wyrażone słowem i śpiewem popłyną w tym dniu od dzieci ze scholi dziecięcej „Boże Echo”.

W sobotę o godz. 10.00 ksiądz biskup Jan Piotrowski udzieli Święceń Kapłańskich diakonom VI roku WSD w Kielcach w tym naszemu diakonowi Maciejowi Guździołowi. Zachęcamy do licznego udziału w tym duchowym wydarzeniu. Na Święcenia można się udać wyjazdem zorganizowanym. Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu przy kaplicy. Zgłoszeń na wyjazd należy dokonywać w zakrystii.

W najbliższą niedzielę o godz. 12.00 ksiądz Maciej odprawi Mszę św. prymicyjną  po której udzieli wszystkim uczestnikom prymicyjnego błogosławieństwa. Otoczmy diakona, a wkrótce kapłana Macieja naszą modlitwą.

Przypominamy, że do końca maja należy dokonać wpłaty zaliczki na pielgrzymkę do Włoch.

Ks. Proboszcz składa podziękowanie II grupie pielgrzymów do Gniezna, Kalisza i Lichenia za ofiarę na budowę kościoła w wysokości 840zł. Msza św. w intencji pielgrzymów będzie odprawiona w niedzielę /5 czerwca/ o godz. 12.00.

W niedzielę /19 czerwca / Rycerze Kolumba przy współudziale pań katechetek ze Szkoły Podstawowej organizują przy naszym Sanktuarium  festyn dla dzieci. Jednym z punktów programu jest loteria fantowa. Zwracamy się z prośbą do osób, które zechcą ofiarować fanty, którymi będziemy mogli obdarować dzieci o włączenie się w tę pożyteczną inicjatywę i składanie fantów u pana kościelnego Krzysztofa.