Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Trójcy Świętej /27.05.2018r./

26 maja 2018

Przypominamy, że dziś o godz. 15.00 poświęcenie pól w Woli Wiśniowej oraz we Włoszczowie na ul:  Podzamcze , Wiejska , Partyzantów.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św . odprawiane będą o godz. 7.30; 9.00; po zakończonej procesji oraz o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy usytuowanych jak w latach ubiegłych. Prosimy o przygotowanie ołtarzy : pierwszy – mieszkańców ul. Bpa M. Jaworskiego; Kard. S. Wyszyńskiego, os. A.K.; drugi – mieszkańców ul. Kusocińskiego, Wschodnia; trzeci – mieszkańców ul. Podzamcze. Wiejska , Partyzantów; czwarty – mieszkańców os. J. Brożka. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, dziewczynki sypiące kwiaty, asystę liturgiczną, poczty sztandarowe  oraz grupy działające przy parafii.W tym dni wyświęcony w dniu wczorajszym ks. Daniel Olejarczyk odprawi o godz. 9.00 Mszę św. prymicyjną oraz poprowadzi procesję. Po jej zakończeniu udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

Od czwartku rozpocznie się Oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kaplicy po Mszy św. o godz. 17.00 i nabożeństwie .

W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu , której będzie przewodniczyć VI Koło Różańcowe. W tym dniu rozpoczniemy nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa. Rycerzy Kolumba zapraszamy na Mszę św. i spotkanie.

W najbliższą niedzielę po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiarą złożoną w tym dniu na tacę wesprzemy prace prowadzone przy wykańczaniu kościoła. Prace przy wykonaniu instalacji wentylacyjnej zostały wykonane w 50%. Będą one kontynuowane jesienią. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy wykonanie instalacji elektrycznej. Ks. proboszcz składa podziękowanie wszystkim, którzy wspierają w/w prace.

Do czwartku należy zadeklarować chęć uczestnictwa w pielgrzymce do Lourdes.