Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Wniebowstąpienia Pańskiego /28.05.2017r./

27 maja 2017

W środę o godz. 18.15 spotkanie Caritas Parafialnej.

W czwartek rozpoczniemy nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będzie odprawiane w tych samych godzinach co nabożeństwo majowe. W tym dniu o godz. 18.15 spotkanie Rycerzy Kolumba.

W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu będzie przewodniczyć VI Koło Różańcowe.

W najbliższą niedzielę po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiarą złożoną w tym dniu na tacę wesprzemy dodatkowo prace prowadzone przy budowie kościoła.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Razem z Maryją i Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku oczekujemy na Ducha Pocieszyciela. Zapraszamy wszystkich na modlitewne czuwanie przygotowujące nas na przyjęcie Ducha Świętego i Jego darów w sobotę o godz. 20.00.

Ks. Proboszcz składa podziękowanie uczestnikom pielgrzymki do Warszawy i Torunia za ofiarę na budowę kościoła w wysokości 1 tys. zł. Msza Święta w intencji pielgrzymów i ich rodzin będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

Msza Święta o urodzaje oraz w intencji mieszkańców ulic: Podzamcze, Wiejska, Partyzantów będzie odprawiona w niedzielę 25 czerwca o godz. 9.00.

W sobotę 17 czerwca organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do Sandomierza oraz Rytwian. W programie pielgrzymki: zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem, rejs po Wiśle oraz nawiedzenie „Pustelni Złotego Lasu” w Rytwianach. Koszt pielgrzymki wraz z obiadem 100 zł. Zapisów można dokonywać w zakrystii. Wpłaty do przyszłej niedzieli włącznie.

W dzisiejszym numerze „Posłańca Parafialnego” znajduje się artykuł przybliżający postać kapłana naszej diecezji, Sługi Bożego Ojca Wojciecha Piwowarczyka kandydata na ołtarze. Do gazetki dołączony jest obrazek z modlitwą o jego beatyfikację.

Dzieci zachęcamy do nabycia nowego numeru „Małego Gościa Niedzielnego”.