Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Zesłania Ducha Świętego /15.05.2016r./

16 maja 2016

Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy i rozpoczyna Czas Zwykły roku kościelnego.

Jutro w drogi dzień Zielonych Świątek będziemy oddawać cześć NMP Matce Kościoła. Msze św. w naszej kaplicy będą odprawiane o godz. 6.30; 8.00; 16.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.40.

Burmistrz gminy Włoszczowa oraz parafia Wniebowzięcia NMP zapraszają w środę /18 maja/  w dniu urodzin Papieża o godz. 17.15 pod pomnikiem Jana Pawła II na koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP w Koniecznie oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej we Włoszczowie.

W piątek o godz. 18.00 z parkingu przy kaplicy wyjazd do Imbamowic na czuwanie grup Margaretkowych. Zapisu na wyjazd można dokonać w zakrystii.

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić  uroczystość Trójcy Świętej. O godz. 12.00 Msza św. w intencji I grupy pielgrzymów do Gniezna Lichenia i Kalisza. O godz. 15.00 poświęcenie pól przy przygotowanych ołtarzach na ul.: Podzamcze, Wiejska, Partyzantów, oraz w Woli Wiśniowej z Mszą św.

Już za dwa tygodnie nasza parafia będzie przeżywać radość płynącą ze święceń kapłańskich i Mszy św. prymicyjnej naszego diakona Macieja Guździoła. Święcenia kapłańskie są zwieńczeniem sześcioletniej formacji intelektualnej i duchowej alumna jak również radością i satysfakcją dla tych, którzy poprzez modlitwę towarzyszyli mu w tej drodze. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na święcenia do Kielc w dniu 28 maja. Zapisów  należy dokonywać w zakrystii.

Po raz kolejny zwracamy się z prośbą by nie trzymać butów na klęcznikach przy ławkach przez co  narażamy siebie i kolejnych uczestników Mszy św. na pobrudzenie ubrania i przysparzamy pracy osobom sprzątającym kaplicę. Niech wspólna troska o czystość w naszej kaplicy będzie wyrazem szacunku dla miejsca naszego spotkania z Bogiem oraz pracy tych, którzy dbają o jej wygląd .

Ks. Proboszcz składa podziękowanie młodzieży , która w czwartek przyjęła Sakrament Bierzmowania oraz ich rodzicom za ofiarę w wysokości 4690 zł. na pokrycie kościoła.