Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Zesłania Ducha Świętego /23.05.2021r./

22 maja 2021

Dzisiejszą niedzielą kończymy Okres Wielkanocy i rozpoczynamy Czas Zwykły roku kościelnego.

Przypominamy, że dziś o godz. 15.00 poświęcenie pól w Woli Wiśniowej oraz na ul: Podzamcze , Wiejska , Partyzantów.

Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.

Jutro, w drugi dzień Zielonych Świątek będziemy przeżywać święto NMP Matki Kościoła. Msze św. według porządku z dnia powszedniego.

W środę na Mszach św. będziemy się modlić w intencji naszych mam, tych żyjących i tych, które nas opuściły.

W sobotę o godz. 12.00 w kościele Św. Józefa Robotnika w Kielcach ks. biskup Jan Piotrowski udzieli święceń prezbiteratu 16 diakonom, w tym diakonowi Pawłowi Foderowiczowi, który odbywał całoroczną praktykę w naszej parafii, oraz diakonowi Tomaszowi Chowańcowi, który swoją praktykę duszpasterską odbywał w Wielkim Poście.Otoczmy kandydatów do święceń naszą modlitwą.

W sobotę rozpocznie się peregrynacja obrazu Św. Jozefa z sanktuarium Św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach. Obraz powitamy na Mszy św. o godz. 17.00. Szczegółowy program peregrynacji znajduje się w „Posłańcu Parafialnym” oraz na naszej internetowej stronie.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu z racji wizytacji kanonicznej w parafii Wnieb. NMP. ksiądz biskup Andrzej Kaleta zaprasza do modlitwy za zmarłych: na cmentarzu komunalnym o godz. 14.30; na cmentarzu parafialnym o godz. 15.00.