Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Zesłania Ducha Świętego /31.05.2020r./

30 maja 2020

Przypominamy, że dziś o godz. 15.00 poświęcenie pól we Włoszczowie na ul.: Podzamcze, Wiejska , Partyzantów oraz w Woli Wiśniowej.

 Zgodnie z nowym rozporządzeniem rządu zniesiony został limit wiernych uczestniczących we Mszach św. i nabożeństwach z zachowaniem środków ostrożności.

Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt będziemy obchodzić święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w/g porządku z dnia powszedniego.

Od jutra rozpoczniemy nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będzie odprawiane w tych samych godzinach co nabożeństwo majowe.

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. dla Apostolatu Maryjnego. Pół godz. przed Mszą św. modlitwa różańcowa.

W tym tygodniu będziemy przezywać pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Po nabożeństwie czerwcowym adoracja Najświętszego Sakramentu , której będzie przewodniczyć VI Koło Różańcowe.

W sobotę o godz. 6.30 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z racji I soboty miesiąca.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Ofiarą złożoną w tym dniu na tacę wesprzemy prace wykończeniowe wnętrza kościoła.

Ks. proboszcz składa podziękowanie wszystkim, którzy w miesiącu maju złożyli ofiary na prace przy kościele oraz podeszli z troską do sprawy utrzymania parafii w czasie znikomej frekwencji wiernych z czasie trwania pandemii. Postęp prac przy wykańczaniu wnętrza kościoła można śledzić na naszej internetowej stronie pod zakładką „kronika budowy”.

Zwracamy się z prośbą , be ze względów organizacyjnych osoby, które są na liście tegorocznej pielgrzymki do Gruzji potwierdziły osobiście bądź telefonicznie czy są zainteresowane uczestnictwem w pielgrzymce w przyszłym roku w zapowiadanym terminie. Brak potwierdzenia będzie uważany za rezygnację z uczestnictwa.