Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego /17.04.2022r./

16 kwietnia 2022

Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy w której świętujemy zmartwychwstanie naszego Pana.

Jutro, w drugi dzień świąt Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na KUL.

W świętowanie zmartwychwstania Pańskiego chcemy włączyć naszych zmarłych. Jutro o godz. 15.00 nabożeństwo za zmarłych w czasie którego przyniesione znicze zapalimy od paschału . Z modlitwą zaniesiemy światło wielkanocne na groby naszych bliskich.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Czas pandemii uniemożliwiał wizytę u chorych w pierwsze piątki miesiąca. Pragniemy wrócić do systematycznych wizyt z posługą sakramentalną w każdy pierwszy piątek miesiąca. Chorych, który pragną korzystać z tej posługi prosimy o zgłaszanie do zakrystii.

Chłopców, którzy pragną zostać ministrantami i pełnić Liturgiczną Służbę Ołtarza prosimy o zgłaszanie się do ks. Michała.

W dniach od 16 do 23 maja odbędzie się pielgrzymka do Jordanii. Są jeszcze wolne miejsca. Decyzje o uczestnictwie należy podjąć w tym tygodniu.

Składamy podziękowanie wszystkim , którzy pracowali przy wykonaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego, dziękujemy uczestnikom Liturgii Triduum Paschalnego, OSP z Woli Wiśniowej za zaciągniętą straż przy Grobie Pańskim, grupom prowadzącym adorację, ministrantom za przygotowanie Liturgii, służbie kościelnej i panom organistom, osobom dbającym o czystość kaplicy i świąteczny wystrój dzięki , którym mogliśmy przeżyć Triduum Paschalne i tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego w świątecznej atmosferze.Wyrazy podziękowania dla ks. Michała i wszystkich, którzy poprzez wykonane stroiki i ozdoby świąteczne oraz  swoje zaangażowanie w kiermasz świąteczny przyczyniły się do wsparcia włoszczowskiego Hospicjum sumą 5,5 tys. zł. Dziękujemy również ofiarodawcom jałmużny wielkopostnej , którzy złożyli na ten cel 4,2 tys. zł. oraz tym którzy zakupem baranków Caritas wsparli pomoc dzieciom z Ukrainy. „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Niech Bóg wynagrodzi każdy szlachetny odruch serca i zaangażowanie w dobre dzieła.