Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego /13.05.2018r./

12 maja 2018

Dziś o godz. 20.00 zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.

W przyszłą niedzielę uroczystością Zesłania Ducha Świętego zakończymy okres wielkanocny i rozpoczniemy czas zwykły roku kościelnego.

W dniach 26-27 maja /t.j. sobota-niedziela/ organizowana jest z naszej parafii autokarowa pielgrzymka w ramach której nawiedzimy: sanktuaria w Leśniowie i Piekarach Śląskich, fabrykę srebra w Tarnowskich Górach oraz Kalwarię Zebrzydowską w Jej Dróżkami. W drodze powrotnej wizyta w krakowskich Łagiewnikach. Koszt pielgrzymki – 200 zł. , płatne do przyszłej niedzieli włącznie. Zapisów można dokonywać w zakrystii.

W piątek /18 maja/ o godzinie 19:00 we włoszczowskim Domu Kultury odbędzie się niecodzienny Koncert Papieski. To już trzecie tego typu wydarzenie, jednak tym razem odbędzie się w scenerii włoszczowskiego Domu Kultury. Zabrzmią połączone młodzieżowe orkiestry dęte z: Morawicy, Zakrzowa, Konieczna oraz Włoszczowy. Dzięki prezentacjom multimedialnym będziemy mięli okazję obejrzeć najważniejsze sceny z życia Karola Wojtyły a później Jana Pawła II Papieża Polaka.Włoszczowska publiczność po raz pierwszy usłyszy zespół wokalny „Ad libitum” z Włoszczowy.Serdecznie zapraszamy.

Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego wyraża wdzięczność wszystkim, którzy w czasie kwesty 22 kwietnia wsparli akcję „Odbudujmy dom naszej Absolwentce”. W naszej parafii zostało zebrane 1670 zł.