Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego / 24.05.2020r./

23 maja 2020

We wtorek będziemy obchodzić Dzień Matki. Na Mszach św. przez orędownictwo Matki Najświętszej będziemy polecać w modlitwie nasze mamy. Dla żywych będziemy wypraszać opiekę i wstawiennictwo Patronki wszystkich matek , dla zmarłych będziemy się modlić o dar życia wiecznego.

Od tego tygodnia kancelaria parafialna czynna będzie dwa razy w tygodniu: we wtorek i w czwartek w godz. 15.30 do 16.30.

W przyszłą niedzielę Uroczystością Zesłania Ducha Świętego zakończymy Okres Wielkanocny i rozpoczniemy Czas Zwykły roku kościelnego. W tym dniu o godz. 15.00 poświęcenie pól: w Woli Wiśniowej  oraz na ul.: Podzamcze , Wiejska , Partyzantów. Ponieważ nie można organizować procesji i zgromadzeń w Woli Wiśniowej poświęcenie odbędzie się przy krzyżu obok remizy bez Mszy św.

Planowana na lipiec tego roku pielgrzymka do Gruzji została przeniesiona na 26 czerwca przyszłego roku. Nadal w planach są pielgrzymki: w październiku – do Włoch oraz w lutym przyszłego roku / w ferie zimowe/ – do Ziemi Świętej. Dokładne terminy oraz programy pielgrzymek znajdują się naszej internetowej stronie.

W minionym tygodniu zostały zakończone prace przy montażu rusztowania i rozpoczęły się prace przy wystroju sklepienia kościoła. Ks. proboszcz składa podziękowanie wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają w/w prace.

Powiatowe Centrum Kulturalno – Rekreacyjne we Włoszczowie prosi o przekazanie informacji o Wiosennej Akcji Oddawania Krwi w najbliższy czwartek /28.05./ w godz. 9.00 – 13.00. Każdy dawca otrzyma bawełnianą maseczkę. Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejszy kontakt pod nr 795190370.